سالن سیمین مرکز رنگ ، مش ، دکلره ، آمبره و سامبره مو

بدون شک رنگ کردن موها یکی از جذابترین روش های زیبایی بین خانم هاست. روشی که با تغییر رنگ مو به رنگ های متنوع و گوناگون، تجربه داشتن چهره ای متفاوت و البته جذاب را برای شما فراهم می کند.

البته موها اغلب راهی برای پوشاندن تارهای سفید مو در سنین بالاتر نیز به شمار می رود. یک روش زیبایی محبوب، که از دیرباز با استفاده از رنگ های طبیعی مانند حنا در بین زنان مرسوم بوده است و امروزه نیز بیش از 75 درصد زنان و مردان از این تکنیک زیبایی بهره می برند.

اما آیا در مورد نحوه عملکرد رنگ بر روی موها اطلاعاتی دارید؟ به نظر شما یک رنگ خوب چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

رنگ و مش چیست؟

به صورت کلی مش کردن به معنای روشن کردن قسمت هایی از موی سر است که قابل اجرا برای کل و یا فقط بخشی از مو است که بستگی به انتخاب و سلیقه مشتری دارد. خانم ها برای زیباتر شدن و تغییر استایل خود نیازمند رنگ موی متناسب با تیپ خود می باشند، رنگ و مش می تواند تغییر قابل توجهی را در چهره ی شما ایجاد کند. برای مش کردن روش های متفاوتی وجود دارد که بخشی از مو را با مواد دکلره به پایه می رسانند وپس از آن رنگ مورد نظر مشتری را بر روی بخش های به پایه رسیده اعمال می کنند.برای انجام رنگ و مش باید به آرایشگاه و آرایشگر مناسب و با تجربه مراجعه کنید تا استاندارد های لازم برای استفاده از رنگ ها را رعایت کند. رنگ ها و موادی که استفاده می شوند بسیار حائز اهمیت می باشند چونکه درخشندگی و سلامت موی شما را پس از مش کردن هم تضمین می کنند. اگر مواد استفاده شده غیر استاندارد باشند آسیب جدی به موهایتان وارد می شود و باعث خشکی و شکننده بودن موهای شما خواهند شد.

مرکز فرفری سنتر

انواع روش های رنگ و مش :

برای مش کردن موها روش های متفاوتی به کار می رود که بستگی به تکنیک انتخابی آرایشگر دارد. برای مش کردن باید به نکاتی توجه داشته باشید، مثلاٌ اختلاف رنگ زمینه با مش ها نباید بیش از 3 الی 4 درجه باشد اگر این اختلاف بیش از حد باشد باعث می شود سن شما بیش تر دیده شود و شما را مسن ترنشان می دهد.

اگر این اختلاف کمتر باشد و نزدیک به رنگ مش ها باشد باعث می شود تضاد رنگ ها به درستی نشان داده نشود و جلوه ی خاصی نداشته باشد. امروزه برای رنگ ومش کردن اسامی متنوعی به گوشمان می خورد که ممکن است تفاوت آن ها برای ما روشن نباشد ما در این مطلب شما را برای شناخت بیشتر یاری خواهیم کرد. همان طور که گفتیم مش کاری بسیار متنوع و هنری است که هر آرایشگر می تواند با ذوق و سلیقه خود مش ابتکاری انجام بدهد و نام خاصی نیز بر روی آن بگذارد.

برای مش سوزنی از ابزارهایی مانند کلاه مخصوص مش و یا فویل استفاده می شود این نوع مش از اولین سبک های انجام شده برای مش کردن بوده است که امروزه به جای کلاه که زمان بود از فویل استفاده می شود. در این روش تارهای ظریفی از مو جدا کرده و چند درجه نسبت به زمینه مو روشن می کنند.

در این روش تکه زیرین مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره باقی می ماند.

این روش مش کردن متناسب افراد با موهای فر و یا مجعد است. شکل انجام کار به گونه ای است که روی زمینه مو بخش های مرتبی مانند نوار روشن می شود تا وقتی که موها موج دار می شوند این مش ها همانند روبان بر روی سر دیده شوند.

در این روش آرایشگر مستطیل بالای سر را جدا نموده و آن را دکلره می نماید و سپس آن را به 3 تا 7 قسمت مساوی تقسیم می کند و هر تکه را با رنگ های فانتزی رنگ کرده و در نهایت رنگ موهایتان رنگین کمانی خواهد شد. این مدل رنگ مو برای جشن تولدها و مراسمی از این قبیل بسیار مناسب و پر طرفدار می باشد.

در مش کردن به سبک لولایت قسمت هایی از مو را چند درجه تیره می کنیم، این روش برای افرادی کاربرد دارد که کل موها را روشن کرده اند و یا سفیدی موهایشان خیلی زیاد است با این روش می توانند سایه تیره و روشن دلخواه خود را داشته باشند.در لولایت قسمت جلویی مو و روی مو رنگ روشن و در قسمت پشتی مو رگه هایی از رنگ های تیره را می بینید که جالب است بدانید لولایت در لغت به معنای تابش خورشید می باشد و روش انجام کار لولایت دقیقاٌ مانند معنی لغوی آن است.

بالیاژ یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین روش های مش کردن مو است که یک تکنیک فرانسوی است. بالیاژ به روش نقاشی شهرت دارد و همان طور که از معنای آن پیداست هر قسمت از مو را به سلیقه خودتان روشن و تیره می کنید.روش بالیاژ به موها حالت سه بعدی می دهد و این حالت ایجاد شده این روش را متمایزو زیباتر از روش های دیگر می نماید.

در این مدل از مش کردن تکه های بزرگتر و پهن تری از مو را جدا نموده و با استفاده از فویل چند درجه روشن تر می کنیم. این مدل مش کردن نقطه ی مقابل مش سوزنی می باشد، زیرا تمرکز به روی قسمت های پهن تر است.همان طور که میدانید کیفیت مواد درنتیجه پایان کار بسیار موثر است و زیبایی کار شما به نوع انتخاب محصولتان بستگی زیادی دارد. اگر از بهترین مواد برای کار خود استفاده کنید به غیر از این که آسیبی به موهایتان وارد نمی شود بلکه به تقویت موی شما نیز کمک می کند چونکه مواد با کیفیت دارای مواد تقویت کننده هم هستند. در سالن ما، از باکیفیت ترین محصولات و مجرب ترین کادر آرایشگری برای نتیجه مطلوب و مورد پسند شما همکاری به عمل آورده ایم.

اگر لایه هایی از موی تیره و یا متوسط حدود 2 تا 3 درجه به رنگ روشن درآورده شود آن را مش لایت گویند. در صورتی که می خواهید حجم موهایتان را بیشتر از حد معمولا نشان دهید این روش کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد، در کل در صورتی که بارها موهایتان را تنها با یک رنگ مو رنگ کرده اید پیشنهاد می کنیم که هایلایت مو را هم تجربه کنید، این مدل بسیار شیک و جذاب است و زیبایی شما را در مجالس چند برابر خواهد کرد.

اگر لایه هایی از موی مشکی را حدود 9 درجه به رنگ روشن یا بلوند کاملاً روشن در آورید و یا برعکس لایه هائی از موی بلوند کاملاً روشن را به رنگ مشکی در آورند آنرا اصطلاحاً مش فریزینگ می گویند.

اگر قسمت بالایی سر از ریشه تا وسط سر را تیره کنید و سپس ساقه مو را با رنگ هایی که در نور آفتاب هستند مثلا طلایی و مسی رنگ و لایت کنیم آن را مش سان لایت می گویند.

ابزار لایت یا مش

همانطور که گفتیم لایت همان مش است و به ایجاد تار‌هایی روشن‌تر یا تیره‌تر با ضخامت‌های مختلف در مو گفته می‌شود. با توجه به اینکه این روش با چه ابزاری انجام می‌شود به سه دسته تقسیم می‌شود.

مش با شانه ساده‌ترین و آسان‌ترین راه لایت مو است. در این روش مو‌ها را به چند دسته تقسیم می‌کنیم و رنگ را روی دنده شانه مناسب قرار می‌دهیم. هر لایه از مو را شانه می‌کنیم به طوری که همه بخش‌های مو شانه شود. اندازه دنده های شانه و فاصله‌ای که از هم دارند بستگی به سلیقه خودتان دارد.

معمولا از کلاه مش برای برای ایجاد لایت در مو‌های کوتاه و متوسط استفاده می‌کنیم. به این صورت که کلاه رنگ و مش را روی سر قرار می‌دهیم و تار‌های مو که می‌خواهیم چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر کنیم را با قلاب از سوراخ‌های کلاه در می‌آوریم. ضخامت تار‌هایی که بیرون می‌آوریم کاملا سلیقه‌ای است. این نوع لایت به لایت کلاهی معروف است اما در میان ما ایرانی‌ها بیشتر به عنوان مش شناخته می‌شود.

در روش مش که بسیاری از افراد می‌شناسند تار‌های مو به صورت سوزنی دکلره می‌شود که نوعی هایلایت به حساب می‌آید. در تکنیک هایلایت از رنگ‌های درجه روشن یا دکلره می‌توانیم استفاده کنیم و در مش مو می‌توانیم تار‌های مو بیرون از کلاه را تیره‌تر هم بکنیم. در لایت کلاهی، دسته‌های مو به صورت پراکنده و سوزنی تیره یا روشن می‌شوند.

تکنیک رنگ کردن مو فویل، از بهترین و جدید‌ترین روش‌ها برای ایجاد لایت است. در این تکنیک مو‌ها را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کنیم و هر لایه را روی فویل قرار می‌دهیم. پس از اینکه مواد رنگ را به هر لایه زدیم فویل را می‌بندیم.

مش فویل زیبایی و نظم خاصی به مو‌های شما می‌دهد این روش لایت که امروزه در سراسر جهان کاربرد زیادی دارد برای مو‌های خیلی بلند، بلند و متوسط بسیار مناسب است. از فویل برای بالیاژ مو هم استفاده می‌شود.

تفاوت مش و هایلایت

به طور کلی در رنگ و مش و هایلایت (نوعی لایت)، قسمتی از مو نسبت به زمینه مو رنگ متفاوت‌تری پیدا می‌کند. در هایلایت رنگ بخشی که با زمینه تفاوت دارد، روشن‌تر است. معمولا این اختلاف درجه ۳ بوده و لایه‌هایی از مو که تا ۳ درجه روشن‌تر می‌شود را می‌توان بدون دکلره رنگ کرد. در حالی که در مش برای روشن‌تر کردن بخش‌هایی از مو حتما از دکلره استفاده می‌شود. معمولا اختلاف درجه رنگ بخش‌های تیره و روشن در مش مو تا ۷ درجه است. از طرفی در روش مش، این امکان وجود دارد که زمینه مو رنگی روشن‌تر داشته باشد (لولایت) اما در هایلایت رنگ پس زمینه حتما تیره‌تر است.

از آنجایی که هایلایت، روشن کردن مو است به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و به مو‌ها عمق می‌دهد. بنابراین همانطور که در بخش قبلی هم توضیح دادیم، هایلایت را می‌توان نوعی مش دانست که بدون دکلره هم انجام می‌شود و اختلاف درجه بخش‌های روشن با بخش‌های تیره خیلی زیاد نیست. هایلایت برای افراد جوانی که قصد دارند مو‌های خود را رنگ کنند اما خیلی جلب توجه نکند بسیار مناسب است.

تفاوت مش تکه‌ای و مش سوزنی

تفاوت مش تکه‌ای و سوزنی در روش جداسازی مو‌ها برای رنگ کردن است.در مش تکه‌ای معمولا از فویل استفاده می‌شود که تکه‌های مو به طور معمولا هم اندازه باریک یا درشت هستند و هر بخش تیره یا روشن می‌شود. اگر تکه‌های مو در رنگ و مش یک در میان تیره و روشن شود به ان مش کوک می‌گوییم. در مش سوزنی معمولا از کلاه مش استفاده می‌کنیم و تار‌های نازک‌تری از مو به صورت پراکنده روشن می‌شوند. سوزن‌های تیره و روشن مو جلوه خاصی به مو‌ها می‌دهد. در انتخاب مش سوزنی احتیاط کنید. چرا که اگر اختلاف رنگ تیره و روشن زیاد باشد ممکن است سن شما را بالا‌تر نشان دهد.

مراقبت از مو پس از مش

مو‌های ما نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهرمان دارند. به طوری که در کنار استفاده از روش‌های زیبا‌سازی مو مانند رنگ کردن لازم است از روش‌های مراقبتی مو هم بهره ببریم. حفظ سلامتی مو‌ها پس از رنگ کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. در مش کردن از دکلره استفاده می‌شود و اهمیت مراقبت از مو پس از آن دوچندان مهم است. برای جلوگیری از خشکی و شکننده شدن مو می‌توانید از شامپو‌های مخصوص موی رنگ شده استفاده کنید. مو‌های خود را با روغن‌هایی مانند روغن بادام و روغن آرگان ماساژ دهید. علاوه بر آن هر چند وقت یکبار مو‌های خود را کراتینه و ویتامینه کنید تا سلامت بمانند.

بالیاژ چیست؟

بالیاژ یک نام فرانسوی است و به تکنیکی برای هایلایت کردن مو اطلاق می شود. در این روش به مو جلوه ای طبیعی بخشیده می‌شود به گونه ای که تفکیک قسمت های رنگ موی طبیعی فرد از قسمت هایلایت شده قابل شناسایی نیست.

متخصصان رنگ و مش کار برای انجام این روش از سلفون یا فویل برای جدا کردن قسمت های مختلف مو استفاده می کنند. تا از برون رفت رنگ مو به سایر موها جلوگیری نمایند.

بالیاژ روش های متفاوتی دارد و هر کسی می تواند آن را با توجه به راحتی خود بومی سازی کند.

بالیاژ یک روش سخت در اجرای رنگ و مش است اما با این روش رنگ مو همیشه تازگی خود را حفظ خواهد کرد.

سعی کنید موهایتان را برای بالیاژ به دست افرادی بسپارید که در این کار تبحر دارند، زیرا لازم است وقت زیادی صرف مو هایتان شود و اگر متخصص رنگ و مش کار نتواند از عهده رنگ کردن به خوبی برآید باعث آسیب رساندن به موهای شما می شود.

آرایشگران حرفه ای همیشه اذعان دارند که بالیاژ در ظاهر بسیار راحت است اما ایجاد یک جلوه طبیعی در مو کار بسیار سختی است که از عهده هر کسی بر نمی آید.

آمبره چیست؟

آمبره کردن مو نوعی مدل هایلایت کردن در رنگ مو است که با استفاده از آن انتهای موها روشن تر از قسمت های ریشه ای مو است.

با اجرای این روش هر چه به سمت انتهای مو برویم، موها با ایجاد سایه روشن به روشن تر می‌شوند و در انتها فقط رنگ روشن می ماند. متخصصان رنگ و مش کار برای آمبره کردن لازم است از تکنیک بالیاژ استفاده نمایند.

سامبره چیست؟

بسیاری سامبره را خواهر آمبره می دانند، در این نوع رنگ مو ترکیب رنگ ها به سمت تیره تر شدن پیش می روند تا جلوه طبیعی تری را روی مو به نمایش بگذارند. در این روش هایلایت به رنگ طبیعی مو نزدیکتر است و در در انتهای مو سایه روشن هایی از رنگ روشن را در میان موی تیره خواهیم داشت.

تفاوت هایلایت و رنگ و مش چیست؟

تفاوت رنگ و کنتراست قسمت های دکلره شده با زمینه در هایلایت تا 3 درجه اختلاف رنگ است، اما در مش این تفاوت از 3 درجه بیشتر است.

مش، یا مش کردن، روشی در رنگ کردن مو است که معمولاً توسط بانوان استفاده می‌شود. در این سبک دسته‌هایی از موی سر را جدا می‌کنند و با از بین بردن رنگ آن‌ها (دکلره کردن) و گذاشتن یک رنگ روشن (مانند بلوند یا پلاتینی) فرم زیبایی را به رنگ موی فرد می‌دهند.

به عمل رنگ کردن دسته‌های موی دکلره شده در مش اصطلاحاً رنگساژ گفته می‌شود.

بهترین سالن رنگ و مش در تهران

ما ادعا می کنیم که از بهترین سالن رنگ و مش را در تهران برخورداریم دلیل این ادعای خود را در وهله اول برخورداری از پرسنل حرفه ای و صاحب سبک در این زمینه می باشد البته لازم به ذکر است که سالن زیبایی سیمین دارای یک لاین تخصصی رنگ مو بوده  و همچنین استادکارهای سراسر کشور جهت رفع اشکال و به روز شدن به  سالن زیبایی سیمین مراجعه می نمایند، استفاده از مواد اصل و خرید از مراکز معتبر خارجی یکی دیگر از شاخص های ما برای ارائه قدرتمند امور رنگ و مش بدون آسیب به موهای مشتریان می باشد ، سومین دلیلی که ما خود را یک مرکز فوق العاده هایلایت و رنگ مو می دانیم قیمت های مناسب است ، چرا که ما تمام سعیمان اینست که دستمزد خود را به حداقل ممکن برسانیم تا بتوانیم با قیمت مناسب کیفیت مطلوب را برای تمامی طبقات درآمدی ارائه نماییم. چرا که هدف اصلی ما ارائه با کیفیت خدمات و رضایت مشتریانمان می باشد و دستمزد واقعی کار ما احساس رضایت مشتریانمان می باشد.