بلاگ

شانه چوبی و فواید آن برای مو فرفری ها

شانه چوبی

یکی از بهترین روش‌ها برای مراقبت از مو فر استفاده از شانه چوبی است. چراکه شانه چوبی باعث سلامتی و شادابی مو فر دائم می‌شود. به طور کلی شانه کردن مو یکی از روتین‌های مراقبتی مو است. این کار سبب حفظ سلامت و زیبایی مو می‌شود. شانه‌ای که برای مرتب کردن مو استفاده می‌شود در سلامت مو و پوست سر بسیار موثر است. یکی از بهترین مواد موجود در طبیعت، چوب است. جدا از اینکه چوب برای بسیاری از مسائل کاربرد دارد میتوان به کاربرد آن برای ساخت شانه چوبی اشاره کرد. استفاده از این نوع شانه به زمانهای قدیم بر میگردد. برس چوبی تاثیرات شگفت انگیزی بر روی مو دارد. برس چوبی یکی از محصولات دوستدار محیط زیست است. چراکه چوب به طبیعت آسیب نمی‌رساند و از مواد آلاینده محیط زیست نیست. اگر سوالی ذهن شما را با این مضمون که آیا شانه چوبی بهتر است یا پلاستیکی درگیر کرده است باید بگوییم شانه چوبی. چراکه به نوعی حافظ زمین است و برای مو هیچ آسیبی ندارد. بلکه برای رشد و تقویت مو موثر است. در ادامه این مطلب از سایت فرفری سنتر بیشتر با این نوع شانه و انواع آن آشنا خواهید شد.

انواع شانه چوبی

این نوع شانه دارای انواع زیر است:

 • تخت
 • شانه دندانه درشت
 • ساده
 • دم باریک
 • منفذه دار
 • شانه سرگرد
 • برس چوبی بامبو

فواید شانه چوبی برای سلامتی و طراوت مو

برای اینکه مو فر سالم و با طراوات باشد باید از شانه مخصوص مو فر استفاده کنید و به بهترین نحو مو را شانه کنید. در ادامه به بررسی فواید این نوع شانه پرداخته‌ایم:

 1. کاهش ریزش مو
 2. جلوگیری از شکستگی تارهای مو
 3. مانع از شوره زدن مو
 4. پاک کردن آلودگی روی مو و ذرات خارجی آن
 5. پیشگیری از ایجاد آلرژی بر روی پوست سر
 6. ایجاد مو زیبا و درخشان
 7. یکی از فواید استفاده از شانه چوبی، ماساژ پوست سر است.
 8. جلوگیری از الکتریسیته و اصطکاک مو

 سلامتی پوست سر

سلامتی پوست سر با سلامتی مو در ارتباط است. یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سلامت پوست سر استفاده از شانه چوبی است.

تغدیه مو با شانه چوبی

استفاده از این نوع شانه سبب می‌شود که روغن‌های طبیعی موجود در پوست سر بر روی تارهای مو به طور یکسان پخش شود. همین امر سبب تغذیه رسانی به مو می‌شود. با استفاده کردن از این شانه احتمال شکستن تارهای مو به حداقل ممکن می‌رسد. همچنین سبب کاهش ریزش مو و افزایش درخشندگی مو می‌شود.

تقویت رشد مو

برای داشتن مو سالم و بلند فرفری از شانه چوبی استفاده کنید. زیرا سبب می‌شود که فولیکول‌های مو مواد مغذی بیشتری را دریافت کنند. به همین دلیل سبب تقویت مو می‌شود. استفاده از این نوع شانه سبب تنظیم سبوم و چربی در پوست سر می‌شود. بنابراین آلودگی مو را از بین میبرد.

جلوگیری از چرب شدن مو

بسیاری از افراد دچار چربی پوست سر هستند. این مشکل به دلیل توزیع زیاد چربی طبیعی پوست سر بر روی تارهای مو است.  یکی از بهترین راه‌ها برای کنترل چربی سر استفاده از شانه چوبی است. ابا استفاده از این نوع شانه، چربی طبیعی به طور یکسان بر روی تارهای مو پخش می‌شود. همچنین در مقایسه با زمانهایی که از شانه فلزی یا پلاستیکی استفاده می‌کنید پوست سر کمتر چرب می‌شود.

خواص شانه چوبی در طب سنتی

زمانی که این شانه استفاده می‌کنید فشار تقریبا زیادی به پوست سر وارد می‌شود. این فشار سبب می‌شود تا نقاط طب سوزنی تحریک شود. همچنین باعث ماساژ دادن پوست سر هم می‌شود. در نتیجه برای افزایش گردش خون در پوست سر بسیار کاربردی است.

نحوه تمیز کردن شانه چوبی

برای اینکه فواید استفاده از این نوع شانه اعمال گردد باید به خوبی آن را تمیز کنید. همچنین برای اینکه فر مو دائم درخشان‌تر و زیباتر باشد باید این شانه را تمیز کنید. برای تمیز کردن آن موارد و نکات زیر را رعایت کنید:

 1. از ژله نفتی مثل وازلین بر روی دندانه‌های شانه استفاده کنید. برای این کار ابتدا وازلین را بگذارید چندین ساعت بماند
 2. سپس با پارچه نرم شانه را پاک کنید.
 3. با چند قطره روغن بذر کتان میتوانید بر روی شانه بمالید و بعد از چند ساعت آن را با پارچه نرم پاک کنید.
 4. برای تمیز کردن این شانه میتوانید از کاغذ سمباده استفاده کنید. کاغذ سمباده را به آرامی بر روی شانه بکشید.

از آب و مواد شوینده قوی و خشک برای پاک کردن و تمیز کردن شانه استفاده نکنید. چراکه این مواد و آب به برس چوبی آسیب وارد می‌کند. همچنین از سشوار برای تمیز کردن و خشک کردن شانه چوبی استفاده نکنید. زیرا باعث خراب شدن این نوع شانه می‌شود.

خرید شانه دندانه درشت چوبی

این نوع شانه بعد از شستن مو با شامپو بدون سولفات بسیار کاربردی است و سلامت مو را تضمین می‌کند. شما عزیزان می‌توانید شانه چوبی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *