مطالب آموزشی نگهداری و مراقبت برای مو فرفری ها

شانه چوبی بهترین شانه برای موهای فر

شانه چوبی بهترین شانه برای موهای فر

مو فر نیاز به مراقبت بیشتری دارد و باید برای شانه کردن موی فر از شانه چوبی استفاده کنید تا مو آسیب نبیند. مو فر واقعا زیبایی چشمگیری دارد و استایل بسیار زیبایی به مو می‌دهد. اما باید در نگهداری و مراقبت از مو فر حتما نکاتی را رعایت کنید. اگر از شانه چوبی مخصوص موهای فر یا برس گره باز کن موی فر استفاده نکنید مو به شدت گره می‌خورد و کنده می‌شود. همچنین عدم استفاده از شونه مخصوص موهای فر باعث  ایجاد موخوره و هزاران مشکل دیگر می‌شود.

اما برای اینکه بهترین شانه برای موهای فر را انتخاب کنید و مو فر را نرم کنید تا بتوانید بهتر آن را شانه کنید در ادامه این مطلب از فرفری سنتر به شما عزیزان کمک خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با شانه برای موهای فر و روش شانه زدن موی فر آشما شوید.

همین حالا خرید کن....
مشاوره رایگان خدمات

شانه چوبی مخصوص مو فر

شانه چوبی مخصوص مو فر و اهمیت استفاده از آن

کسانی که مو فر دارند بیشتر از دیگران با دردسرهای شونه کردن موی فر سر و کار دارند. شانه کردن موی فر با برش مویی و پلاستیکی معمولی کار درستی نیست. اما اگر از شانه چوبی مخصوص مو فر استفاده کنید مو بهتر حالت را می‌گیرد و شانه كردن موهای فر سریع‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید هم مو را برس بزنید و هم حالت طبیعی مو فر را حفظ کنید، باید از برس گره باز کن مو یا برس مخصوص موهای فر استفاده کنید.

برس مخصوص موهای فر دندانه‌های چوبی و با فاصله دارند. بهترین ابزار برای شانه زدن موی فر، همین برس است. زیرا باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در مو نمی‌شود. همچنین فرهای مو را از هم باز و جدا نمی‌کند.

انواع شانه چوبی برای شانه زدن مو فر

انواع شانه چوبی برای شانه زدن مو فر

انواع شانه چوبی مخصوص مو فر عبارتند از:

 • شانه دندانه چوبی : این نوع شانه چوبی مخصوص مو فر برای موجدار کردن مو و حالت دهی به آن است. اگر مو فری دارید از این نوع شانه استفاده کنید. زیرا استفاده از شانه چوبی مخصوص موهای وز، مانع از وز مو فر می‌شود. برای مو سست و شکننده استفاده از این نوع شانه موی فر و برس گره باز کن مو بسیار مناسب است.
 • برس بالش دار: این برس گره باز کن موی فر با دانه‌های پلاستیکی، فلزی یا چوبی هستند و روی یک پایه کوسن‌دار پلاستیکی قرار دارند. از این برس مخصوص موهای فر برای صاف کردن مو استفاده می‌شود.
 • برس گرد: برای صافی مو باید از برس‌هایی که سوزنهای آن فاصله زیادی دارند استفاده کنید. اما هرچه قطر برس مخصوص موهای فر کمتر باشد مو فرتر و زیباتر می‌گردد.
 • برس تونل دار: این نوع شانه مو فر دانه‌هایی به شکل V دارد. این برس و شانه موهای فر بیشتر برای مو که مرتب گره میخورد مناسب است. با این شانه فر کننده مو سشوار مو و استفاده از دیسپانسر کردن مو فر، مو پرحجم‌تر نشان داده می‌شود.
 • برس حرارتی: این برس‌ها یا شانه مناسب موی فر برای سشوار کشیدن بسیار ایده‌آل هستند. گردی برس و حرارت باعث می‌شود تا مو راحت‌تر و بهتر حالت گیرد. شما می‌توانید با برس گرد حرارتی کوچک موهایتان را فر کنید.

نکات مهم قبل و بعد از شانه زدن موی فر

بعد از انتخاب بهترین شانه برای موی فر باید روش صحیح شونه کردن موی فر را برای حالت‌دهی بهتر مو بلد باشید. برای راحت‌تر شدن شانه كردن موهای فر باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • پیش از دوش گرفتن در حمام، بهتر است میزان زیادی از نرم کننده به موهایتان بزنید و سپس کلاه رنگ روی سر بگذارید و بعد از آن مو را بشویید. این روش به راحت‌تر شانه کردن موی فر کمک زیادی می‌کند.
 • سعی کنید برای حفظ رطوبت موهایتان با شامپو بدون سولفات مو خود را بشویید. این کار به صورت عمیق سبب آبرسانی مو شما می‌شود.
 • اگر مو شما به شدت خشک است حتما باید از شامپو مناسب مو فر استفاده نمایید.
 • بجای شونه کردن موی فر بعد از خشک شدن مو، بهتر است زمانی که مو دارای رطوبت است و در حمام هستید، با استفاده از شانه دندانه درشت یا شانه با دندانه مواج مخصوص فر، مو را شانه کنید. شانه زدن موی فر بعد از حمام، باعث وز شدن مو می‌شود و فرها را جدا کرده و از بین می‌برد. علت باز شدن فر مو نیز می‌تواند همین موضوع باشد.
 • نیازی به آبکشی کامل و عالی مو در حمام نیست نیست. بعد از استفاده از نرم کننده کمی به آن زمان دهید تا فر مو بتواند از رطوبت آن استفاده نماید.
 • بعد از شستشوی مو بهتر است از کلاه سات یا تی شرت نخی استفاده کنید. این کار سبب حفظ رطوبت مو شده و شانه کردن موی فر را راحت‌تر می‌کند.
 • سعی کنید از بهترین روغن برای مو فر استفاده نمایید و پیش از حمام به انتهای مو مقداری روغن نارگیل بزنید.
 • برای باز کردن گره مو نیز می‌توانید از انگشت خود استفاده کنید. باز کردن گره مو با این روش نسبت به استفاده از برس گره باز کن مو، بسیار ملایم‌تر است.
 • بهتر است از شانه چوبی مخصوص مو فر بزرگ استفاده نمایید. درصورت استفاده از شانه چوبی مخصوص مو فر کوچک برای شانه زدن موی فر، نه تنها حلقه مو باز نمی‌شود، بلکه احتمال دارد شانه هم بشکند. استفاده از شانه بزرگ باعث می‌شود موها سریع‌تر به حالت طبیعی خود برگردد.

 

شانه چوبی مخصوص مو فر و دندانه درشت

از شانه چوبی مخصوص مو فر و دندانه درشت استفاده کنید

از آنجایی که موهای فر در بخش‌هایی دارای گره و پیچیدگی هستند، درصورت عدم استفاده از شانه مناسب موی فر، موها دچار وزی و گره‌ خوردگی می‌شوند. یکی از راهکارهای مناسب برای عدم ایجاد چنین شرایطی استفاده از شانه دندانه درشت برای باز کردن گره فر مو دائم است. این نوع شانه مو فر برعکس برس، باعث خرابی حالت طبیعی مو نمی‌شود. از این رو باید بجای برس از شانه دندانه درشت و یا شانه موهای فر دم باریک برای عدم از دست رفتن حالت مو استفاده کنید.

همیشه شانه مو فر را از انتهای مو شروع کنید

زمانی که شانه كردن موهای فر را از پایین به بالا انجام دهید، بجای اینکه گره مو را از بالا به پایین ببرید، هر گره مو را جداگانه و به آرامی باز کنید. با این کار شانه به راحتی بر روی مو، پایین می‌آید. موقع شانه موهای فر، شانه را به آرامی از نوک مو به سمت ریشه حرکت دهید. چون باز کردن گره مو بر روی مو و پایین مو، ساده‌تر از ریشه مو است.

قبل از شانه کردن موی فر، موها را به 4 قسمت تقسیم کنید

برای شانه كردن موهای فر با شانه چوبی مخصوص موی فر بهتر است موها را به صورت افقی تقسیم کنید. بدین منظور باید موها را از لاله گوش تا لاله گوش دیگر جدا کرده و به دو قسمت تقسیم کنید. سپس به صورت عمودی هر کدام از این دو قسمت را مجددا به دو قسمت دیگر تقسیم کنید.

در این مرحله از شونه کردن موی فر، موها به چهار قسمت تقسیم شده است. سپس یک قسمت را جدا کنید و قسمت‌های دیگر را به صورت گوجه‌ای ببندید. با این روش استفاده از شانه چوبی مخصوص مو فر برای باز کردن گره مو راحت‌تر می‌شود.

استفاده از اسپری آب پاش برای راحت تر شانه كردن موهای فر

برای راحت‌تر شدن استفاده از شانه مو فر، موها باید خیس باشد تا به آسانی گره آن باز شود. خیسی مو به باز شدن بهتر گره مو کمک می‌کند. از این رو پیش از شانه موی فر، هر بخش مو را 3 تا 4 بار برای افزایش رطوبت آب اسپری کنید تا بتوانید بهتر شانه کردن موهای فر را انجام دهید.

بهتر است هنگامی که موها خشک است از محصولات مراقبت مو فر استفاده نکنید. چرا که این دست محصولات روی موهای نمدار و مرطوب عملکرد بهتری دارند.

کاهش تعداد دفعات شانه کردن موی فر با شانه چوبی

شونه مخصوص موهای فر برای کمتر کردن گره مو بسیار مفید است. اما افراد با موهای فرفری باید تعداد دفعات شانه موهای فر را کاهش دهند. شانه مو فر زیاد خوب نیست. زیرا در حالت کلی شانه برای موهای فر سبب از دست رفتن حالت طبیعی فر می‌شود و همچنین موها را وز می‌کند.

درصورتی که احساس گره خوردگی در موهای خود دارید، باید زمانی که موها خیس است گره را با شانه دندانه درشت یا شانه با دندانه مواج مخصوص فر باز نمایید. پیش از خرید شانه چوبی مخصوص مو فر باید حتما به جنس و نوع مو خود توجه کنید.

تاثیر وزن برس یا شانه چوبی مخصوص مو فر چگونه است؟

برس‌ها و یا شونه مخصوص موهای فر با وزن بالا باعث آسیب به موهای فر می‌شود. استفاده از این نوع برس‌ها سخت‌تر هم است. برس‌ یا شانه چوبی مخصوص موهای فر با وزن کمتر باز کردن گره مو و حالت دهی را راحت‌تر می‌کنند. البته برس‌های بیش از اندازه شکننده و نازک هم مناسب نیستند.

اندازه شانه چوبی مخصوص مو فر باید چگونه باشد؟

شانه موی فر که اندازه کوچکی دارند برای افرادی که دارای موهای فر محکمی هستند مناسب هستند؛ بخصوص در بخش‌هایی که ممکن است شانه کردن مو فر بیشتر طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *