بلاگ

کنترل چربی سر با فر

کنترل چربی سر با فر

چربی سر یکی از مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها و آقایان با آن سر و کار دارند. یکی از بهترین راه‌ها برای کنترل چربی سر و رفع دائمی چربی پوست سر، فر کردن مو است. کمتر کسی است که از دیدن مو فر لذت نبرد. قصد آن را نداریم که بگوییم فقط یک نوع مو جذاب است، بلکه مو صاف و لخت نیز دلربا و جذاب است؛ اما در افراد با مو لخت گلایه از چرب شدن سریع مو شایع است. چربی یا سبوم مو بخشی از واکنش بدن برای مقابله با خشکی مو و حساسیت بیش از حد پوست سر است. اما چه کسی دوست دارد زمانی را که برای شستن و تمیز کردن مو اختصاص داده است، لذت بردن از تمیزی آنها کمتر از یک روز دوام داشته باشد؟

ما امروز برای این افراد با چربی سر یک پیشنهاد شگفت انگیز داریم که یک تیر و دو نشان است. کنترل چربی سر با فر کردن مو دائم برای درمان قطعی چربی موی سر امکان پذیر خواهد بود. در ادامه این مطلب از سایت فرفری سنتر دلایل خود را برای بیان از بین بردن چربی مو فوری با فر کردن مو مطرح می‌کنیم. البته وجود چربی در مو نشانه سلامت مو است. اگر غدد چربی پوست سر به مقدار مشخصی تولید شوند، رطوبت مو حفظ می‌شود و از مو محافظت می‌شود. اما زمانی که مقدار تولید این چربی افزایش یابد و به بیش از مقدار طبیعی آن برسد دردسرهای داشتن مو چرب آغاز می‌شود.

اگر به دنبال راهی برای کنترل چربی موی سر هستید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر به چرب شدن موی سر (علل و روش های کاهش و کنترل چربی سر) و راه های جلوگیری و درمان چربی مو بپردازیم.

علت چرب شدن موی سر

برای کنترل چربی موی سر و رفع دائمی چربی پوست سر ابتدا باید دلیل چربی سر را بدانید. در محل ریشه مو، غددی وجود دارد که چربی مخصوصی ترشح می‌کنند. وظیفه اصلی این چربی، حفظ تعادل در میزان رطوبت مو است. بنا بر دلایلی مانند وراثت، عادات غذایی ناصحیح و شیوه غلط مراقبت از مو ممکن است این غدد به درستی عمل نکنند. ترشح بیش از اندازه این غدد علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند (چرب) ممکن است باعث ریزش و کاهش چشمگیر مو شود. درواقع چربی مو مهمترین عامل ریزش مو است. از جمله دلایل چربی کف سر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع مو
  • تغییرات هورمونی
  • شستن زیاد مو
  • استفاده از شامپوهای نامناسب
  • تغییرات محیطی و آب و هوایی
  • استفاده طولانی مدت از سرپوش
  • تماس دائم مو با صورت یا لمس دائم مو
همین حالا خرید کن....

چگونه چربی موی سر را کنترل کنیم؟

در ادامه بهترین روش علمی برای از بین بردن چربی مو فوری را ارائه داده‌ایم:

کنترل چربی موی سر با فر کردن یک حقیقت علمی

در فر کردن مو به دلیل حرارت و مواد استفاده شده در این روش احتمال خشکی مو وجود دارد. به همین دلیل برای اینکه نه بین چربی زیاد و نه خشکی زیاد گیر کنید بهتر است برای جلوگیری از وز شدن و خشک شدن مو فر دائم تعداد دفعات حمام و مصرف شامپو را کاهش دهید. همچنین روغن تراپی مو فر را فراموش نکنید. روغن تراپی یکی از نکات مهم نگهداری و مراقبت از مو فر است. گاهی برخی از افراد به دلیل مصرف زیاد شامپو دچار خشکی پوست سر و خارش می‌شوند.

اما در تمامی این موارد ذکر شد که فر کردن مو باعث خشک شدن مو می‌شود. همین موضوع دقیقا نقطه متقابل چربی کف سر است. بنابراین با توجه به تمامی این موارد، بهترین راه برای کنترل چربی سر، فر کردن مو است. کنترل چربی سر با فر یک راه مطمئن برای خوش حالتی مو و رفع دائمی چربی پوست سر است.

یک تیر و دو نشان

کنترل چربی سر با فر کردن مو به یک تیر و دو نشان معروف است. چراکه علاوه بر زیبایی و جذابیت با داشتن مو فر از سر چربی کف سر خلاص خواهید شد. حتما قبل از اینکه فر دائم مو را انجام دهید، اطلاعات لازم از انواع فر مو و نحوه انجام آن کسب کنید. همچنین در انتخاب آرایشگر خود برای فر دائم مو دقت لازم را داشته باشید و فر کردن مو را به افراد حرفه‌ای و باتجربه و ماهر بسپارید که بهترین نتیجه را بگیرید و مو سالم و فرفری زیبایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *