بلاگ

باورهای غلط درباره مو فر

باورهای غلط درباره مو فر

همیشه باورهای غلط مو فر وجود دارد که برخی از افراد آن را باور کرده‌اند و به عنوان حقیقت پذیرفته‌اند.  اما بعد از کمی تحقیق متوجه می‌شوند که همه این موارد باورهای نادرستی هستند. این باورهای نادرست بین افراد ثابت شده‌اند. به طور کلی 65% از خانم‌ها در کل جهان به طور طبیعی دارای مو فر و مجعد هستند. اما برخی از افراد هم به دلیل علاقه زیاد به مو فر، خودشان فر دائم مو را انجام می‌دهند.

مو فر، مراقبت و رسیدگی بیشتری نسبت به مو لخت و صاف می‌خواهد. چراکه در صورت عدم مراقبت از مو فر، مو دچار ور، گره خوردگی و خشکی می‌شود. متاسفانه بسیاری از افراد چه خانم‌ها و چه آقایان به دلیل عدم مراقبت از مو فر و رعایت دستور العمل‌های آرایشی دارای مو شکننده و ضعیف و وزی هستند. با خشکی مو، مو دچار موخوره می‌گردد. در این مطلب از فرفری سنتر به حقایقی درباره ماندگارترین باورهای غلط در مورد مو فر و مجعد اشاره کرده‌ایم.

باورهای غلط در مورد مو فر

در زیر به مهم‌ترین باورهای غلط مو فر پرداخته‌ایم:

  1. باورهای غلط مو فر : برس مو فر به طور زیاد سبب صافی مو می‌شود

برش مو فر، فر ها را درگیر می‌کند و باعث گره خوردگی مو می‌شود. این باور که مو بعد از برس صاف بنظر می‌رسد درست است اما این صافی دوام و ماندگاری ندارد و بعد از مدتی از بین می‌رود. اگر فر محکم یا متوسطی دارید بجای برس از انگشت برای باز کردن فر مو استفاده کنید. مو فرفری جذاب است ام به شدت شکننده است. به همین علت برس فر محکم به دلیل اصطکاکی که دارد سبب ضعیفی فولیکول مو می‌شود. بهترین شانه برای مو فر، شانه دندانه درشت یا باز کردن مو فر با انگشتان است. سپس از نرم کننده حاوی آبرسان استفاده کنید. همچنین بهترین زمان برای برس مو فر در زمان خیسی مو است که بهتر شانه می‌شود.

  1. باورهای غلط و نکاتی درباره مو فر : شامپو معمولی مناسب مو فر است.

این باور کاملا غلط است. شما باید از شامپوی مناسب مو فر استفاده کنید. برخی از مواد شیمیایی موجود در شامپوها سبب از بین رفتن رطوبت مو می‌شود. اگر مو فری دارید از شامپوهای حاوی سولفات استفاده نکنید. چراکه سولفات سبب تولید کف می‌شود و چربی طبیعی مو را از بین می‌برد. این مواد شیمیایی بیشتر در صابون ظرفشویی و مواد شوینده لباسشویی کاربرد دارد. برای اینکه بدانید شامپو فاقد سولفات است حتما برچسب شامپو را بخوانید. پس یکی از باورهای غلط مو فر استفاده از شامپو معمولی و دارای سولفات اس. حتما توجه کنید شامپویی را برای مو فر انتخاب کنید که 100% فاقد سولفات و سیلیکون باشد. طریقه صحیح شامپو برای مو فر بدینگونه است که باید بدون مالش شدید انجام دهید. چراکه اصطکاک بیش از اندازه باعث وزی مو می‌شود.

  1. باور نادرست دیگر مو فر: نباید از نرم‌کننده‌ برای مو فر استفاده کرد.

یکی از باورهای غلط مو فر عدم استفاده از نرم کننده است. نرم کننده بهترین دوست برای مو فر است. زیرا استفاده از نرم کننده وز مو را کنترل می‌کند و سبب کاهش خشکی مو می‌شود. همچنین نرم کننده به شدت قدرت مو را افزایش و استحکام می‌بخشد. در صورتی که از نرم‌کننده‌ای قوی و دارای رطوبت زیاد استفاده کنید ریشه مو مرطوب می‌شود و منافذ مو پر می‌شود. همچنین مو کدر دارای درخشانی زیادی می‌شود. در صورتی که مو نرم، براق و ابریشمی می‌خواهید از نرم کننده استفاده کنید. به طور کلی هرچه فر مو محکم‌تر باشد مو خشک‌تر است. بنابراین باید مقدار نرم کننده را به درستی استفاده کنید. استفاده از نرم کننده بدون نیاز به شستشو برای کنترل کردن مو فر ناخوشایند و خشن بسیار مناسب و موثر است.

  1. باورهای غلط مو فر: هر مدل مو برای مو فر مناسب است.

این باور کاملا نادرست است. چراکه مدل مو متوسط برای مو فر نامناسب است. یک دلیل دیگر نامناسب بودن این مدل مو برای مو فر این است که مو فر رفتاری شبیه به مو صاف ندارد. حتی بهترین و مناسب‌ترین مدل مو برای زنان دارای مو صاف، روی مو فر یا مجعد همان شکل را ندارد. بهترین کار این است که با آرایشگر خود درباره شینیون مو فر و بهترین مدل مو فر مشورت کنید. شما مدل مو را باید در نظر بگیرید که رسیدگی کمی بخواهد. همچنین زمانی که مو خشک می‌شود بهتر بنظر برسد.  برای خرد کردن مو فر و کوتاهی آن وقتی مو خشک است آنها را کوتاه کنید نه در حالت خیس. با این کار می‌توانید متوجه مدل مو خود در یک روز معمولی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *