بلاگ

پلاپینگ مو (Plopping) چیست؟

پلاپینگ مو

در این مطلب از سایت مرکز تخصصی مو فر سیمین متوجه خواهید شد که پلاپینگ مو چیست؟ با تکنیک Plopping مو در عرض 15 دقیقه مو فر و موجدار زیبا و بدون وز خواهید داشت. تکنیک پلاپینگ به مو موج‌های بدون وز می‌دهد. پلاپینگ سال‌های سال است که به عنوان یک راز آرایشگری شناخته می‌شود. این روش به مو اجازه می‌دهد تا در یک موقعیت و حالت خاصی خشک شود. بدون اینکه شما احساس سنگینی کنید یا آب اضافه مو سبب صاف شدن الگوی موجی مو شود. در ادامه این مطلب از مرکز تخصصی مو فر سیمین بیشتر درباره این ترند زیبایی مو صحبت می‌کنیم.

پلاپینگ مو چیست؟

بسیاری از افراد هستند که ترجیح می‌دهند  به جای فر دائم مو از این روش برای موجدار و فر کردن مو خود استفاده کنند. در این روش بدون حرارت مو فر و حالت دار می‌شود و همچنین مو خشک می‌شود. مو مثل بیگودی و رولرهای مو که در قدیم استفاده می‌شد به دور یک پارچه یا دستمال می‌پیچد. پلاپینگ مو نمای طبیعی‌تری به مو می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا الگوی طبیعی مو بیشتر نمایان شود. این تکنیک یک جایگزین دوست دار مو فرفری برای خشک کردن مو به جای حوله‌های سنتی است. پلاپینگ با یک تیشرت یا حوله میکروفایبر و یک روبالشی انجام می‌‌شود. این تکنیک اصطکاک کوتیکول‌های مو را کم می‌کند. چنانچه فر متوسط بخواهید می‌توانید یک پارچه صاف و نرم و لطیف به دور مو بپیچید و اسکرانچ کنید. به این ترتیب فر مو الگوی طبیعی خود را حفظ می‌کند.

محصولات لازم برای PLOPPING مو

از هر شوینده و کاندیشنر بدون سیلیکون و سبک و قابل حل در آب می‌توانید برای مو خود استفاده کنید. با این کار به راحتی گره مو شما باز می‌شود و می‌توانید بر روی آنها کنترل داشته باشید. مثل هر چیزی باید امتحان کنید که چه محصولاتی بهترین نتیجه را برای شما دارد. شاید نیاز باشد با تغییر فصل، محصولات مو خود را تغییر دهید.

طریقه پلاپینگ کردن مو

بیشتر افراد عاشق مو خیس هستند. پلاپینگ مخصوص افرادی است که مو مجعد و فرفری سیم پیچی را دوست دارند. با این روش بدون حرارت می‌توانید مو خود را خشک کنید. برای اینکه مو خود را با این روش فر کنید باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا مو را با شامپو بدون سولفات بشویید. سپس کاندیشن کنید.
 2. یک دستمال یا پیراهن آستین بلند یا پارچه یا حوله استفاده کنید تا مو در در آن بپیچد.
 3. از کمر خم شوید و مو را روبرویتان قرار دهید و سپس سرتان را کج کنید. این کار باید به گونه‌ای باشد که آخر مو در وسط پارچپه قرار بگیرد. سپس قسمت بالایی پارچه را تا روی مو و پشت گردنتان بیاورید.
 4. زمانی که مو را با این دستمال یا تیشرت جمع کردید گوشه‌های آن را پشت سر خود ببرید و گره کنید تا سفت شود.
 5. سر را به سمت بالا برگردانید.
 6. اصلا نگران عدم تجربه خود در یان زمینه نباشید. چراکه بعد از مدتی مهارت زیادی کسب می‌کنید. اگر برایتان اهمیتی ندارد که مو شما کمی نمدار باشد 15 تا 20 دقیقه بعد از جمع کردن مو صبر کنید. می‌توانید کار را با دیفیوزر سشوار تمام کنید تا مو سریعتر خشک شود.

روش‌های دیگر پلاپینگ برای روش خشک کردن مو طبیعی برای رسیدن به فرهای کامل

تکنیک‌های زیر را می‌توانید برای انجام تکنیک پلاپ انجام دهید:

 1. مو خود را به مدت 10 دقیقه پلاپ کنید و سپس با سری دیفیوزر سشوار یا در هوای آزاد مو را تا حدی که دوست دارید خشک کنید.
 2. مو را می‌توانید که تا زمانی که به طور کامل خشک شود پلاپینگ کنید.
 3. یک شب تا صبح می‌توانید مو را پلاپ کنید تا صبح با مو نمدار یا کاملا خشک از خواب بیدار شوید.

راز زیبایی مو پلاپینگ فر با حوله میکروفایبر

ابتدا مو را با شامپو و کاندیشنر بشویید. زمانی که مو را شستید آبرسانی کنید. روش پلاپینگ با حوله میکروفایبر به روش بدون دخالت دست معروف است. ابتدا حوله میکروفایبر را روی میز، تخت و یا صندلی پهن کنید. محصولات مراقبت از مو طبیعی و محصولات حالت دهی را بر روی مو خیس بزنید. مو را به سمت جلو بیاورید و سپس درون حوله قرار دهید. مو پشت گردن را هم به سمت جلو بیاورید. حوله را به صورتی که خط رویش گردنتان پوشش داده شود از روی مو خود بالا بیاورید. سپس سرتان را بالا بیاورید و مو را درون حوله قرار دهید. حالا گوشه‌های حوله میکروفایبر را جلوی سر گره  بزنید تا مثل یک کلاه کل سرتان را در بر بگیرد. اگر حوله به طور محکم در جای خود قرار بگیرد یعنی کار خود را به درستی انجام داده‌اید.

مدت زمان لازم برای پلاپینگ مو

برای انجام پلاپینک مو فرفری ساده، فرفری سیم پیچی و فرفری با بافت گره خورده و مو مجعد هیچ زمان مشخصی وجود ندارد که شما مو خود را پلاپ کنید. مدت زمان پلاپ بستگی به میزان تراکم و نفوذپذیری مو دارد. اگر مو پرپشتی دارید مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا مو شما خشک شود. همچنین اگر مو با میزان نفوذ پذیری بالایی دارید مو شما با سرعت بالاتری خشک می‌شود.

تفاوت پلاپینگ و خشک کردن مو در هوای آزاد

اگر مو را در هوای آزاد خشک می‌کنید باید تفاوت پلاپینگ و خشک کردن مو در هوای آزاد را بدانید. با خشک کردن مو فر در هوای آزاد ممکن است که فر مو کشیده‌تر شود. زیرا آب آنها را سنگین‌تر می‌کند. اما پلاپینگ مو فر مو را محکم‌تر می‌کند. فر مو به هر حالی در روش پلاپ بستگی به محصول حالت دهی روی مو خیس دارد. محصولی که انتخاب می‌کنید بستگی به سلیقه شما و اینکه دوست دارید فر مو به چه شکل دیده شود دارد.

فواید Plopping کردن مو

این تکنیک فر مردن شامل مزایای زیر است:

 1. حفظ رطوبت مو برای افرادی که مو فر در هر حالتی دارند.
 2. عدم خراب شدن الگوی فر مو
 3. افزایش حفظ و ماندگاری فر مو
 4. آهسته خشک شدن مو
 5. بدون آسیب به مو : در این تکنیک مو پیچیده و یا فشرده نمی‌شود.
 6. کاهش اصطکاک مو
 7. استفاده از تیشرت و حوله یک جایگرین عالی برای خشک کردن مو
 8. عدم استفاده از ابزارهای حرارتی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *