مطالب آموزشی نگهداری و مراقبت برای مو فرفری ها

کاندیشنر مو فر و معرفی 2 برند برتر این محصول

کاندیشنر مو فر

کاندیشنر مو فر یا نرم کننده مو محصولی برای مراقبت از مو فر است که نقش مهمی در حفظ سلامت و خوش حالت کردن موهای فر دارد. کاندیشنر مخصوص موهای فر موادی مرطوب‌کننده و حالت‌دهنده است که از ترکیباتی همانند سیلیکون‌ها، روغن‌ها و نرم‌کننده‌ها و ... تشکیل شده است. با ترکیب این مواد، رطوبت از دست رفته موها بعد از استفاده از شامپو، مجددا به موها باز می‌گردد. بهترین کاندیشنر مو فر به صورت خاص برای موهای فر طبیعی یا فر دائم مو طراحی شده است که به سبب وجود ترکیبات خود، موهای فر شما را نرم، لطیف و حالت دهی می‌کند تا موها بدون وز مو فر قابل شانه کردن باشند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد با روش استفاده از کاندیشنر مو مو و فرق کاندیشنر و ماسک مو  آشنایی ندارند. از این‌رو ما در ادامه این مطلب از وب سایت مرکز فر فرفری سنتر قصد داریم تا به صورت تخصصی به اینکه کاندیشنر چیست؟ و روش استفاده از کاندیشنر مو و سایر موارد مرتبط با آن بپردازیم.

کاندیشنر چیست و چه کاربردی دارد

کاندیشنر چیست و چه کاربردی دارد؟

این محصول در واقع همان نرم‌کننده مو به صورت کرمی و ماسک مانند است که به‌منظور بهبود بافت مو بکار می‌رود. کاندیشنر مو فر یکی از محصولات مراقبت از مو فر است که دارای موادی همانند سیلیکون، نرم‌کننده و روغن و همچنین سورفاکتانتهای کاتیونی می‌باشد. سورفاکتانتهای کاتیونی به معنای مواد شوینده برای کمک به شستن چربی مو هستند. این مواد شوینده با ترکیب با دیگر مواد سازنده این محصول به بازیابی رطوبت مو کمک می‌کند. همچنین با کاهش اصطکاک میان تارهای مو، شستن موها را برای شما آسان‌تر می‌کند.

با هر بار با استفاده از نرم کننده مو فر یا کاندیشنر مو، لایه‌ای در امتداد ساقه‌های مو ایجاد می‌شود که حالت دادن به آن را برای شما راحت‌تر می‌کند. اغلب شامپوهای موجود در بازار دارای موادی هستند که ساقه و فولیکول مو را شکننده و خشن می‌کنند. حال نرم کننده‌ها و کاندیشنر مخصوص موهای فر با تامین رطوبت مو از وز شدن و شکنندگی مو فر جلوگیری نموده و موها بعد از استفاده از آن به ندرت گره می‌خورند.

 

همین حالا خرید کن....

مزایا و ویژگی های کاندیشنر مو فر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین مدل‌های کاندیشنر مو برای مردان به بازار عرضه شدند. شرکت ادوارد در سال 2000 میلادی در پاریس، محصولی با فرمولاسیون جدید برای نرم کردن سیبیل و ریش مردان ایجاد نمود. در آن سال هنوز کسی با فواید کاندیشنر مو فر آشنا نبود. بعدها با تولید محصولات مراقبتی بیشتر و پیشرفته‌تر همه به فواید این محصول در لطافت موها پی بردند. حال در ادامه قصد داریم به دیگر مزایای استفاده از کاندیشنر مو فر بپردازیم:

تاثیرگذاری فوری از مزایای کاندیشنر مو فر

یکی از مزایای نرم کننده یا کاندیشنر مخصوص موهای فر دائم آن است که بلافاصله بعد از استفاده از آن شما تاثیر فوق العاده آن را خواهید دید.

البته ممکن است گمان کنید هرچقدر این محصول بیشتر روی موها شما بماند بهتر است اما باید بدانید این گمان اشتباه است. اثرگذاری این محصول در اولین استفاده کاملا مشخص می‌باشد.

پیشگیری از صدمه به مو ناشی از استفاده از حوله

موهای مرطوب آسیب‌پذیری بیشتری دارند. در این حالت خشک کردن موی فر با حوله می‌تواند باعث آسیب به مو و شکنندگی آن شود. اما با استفاده از کاندیشنر مو فر این آسیب کاهش میابد.

نیاز انواع موها به نرم‌کننده

همانطور که می‌دانید هر نوع مو چه نازک و چه چرب در هر حال به نرم کننده احتیاج دارد. استفاده از این محصول نیاز مو را به نرم کننده و ترکیبات آن برطرف می‌کند.

موها را درخشان و صاف می‌کند
کاندیشنر مخصوص موهای فر سبب آبرسانی و تغذیه موها به بهترین شکل ممکن می‌شود. این ویژگی به لطافت و درخشش موها کمک کرده و باعث نرم و ابریشمی شدن موها می‌شود. مواد سازنده کاندیشنر مو فر باعث رطوبت‌رسانی به تارهای مو شده و از وزی و خشکی مو فر جلوگیری می‌کنند.

از بین بردن الکتریسیته‌ی مو با استفاده از کاندیشنر مو فر

یکی از مشکلات بزرگ برای موها کنترل الکتریسته ساکن آن‌هاست. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان برداشتن روسری یا کلاه از سر متوجه الکتریسته ساکن شوید. این الکتریسیته در زمان خشکی مو ایجاد می‌شود.

در واقع خشکی مو با ایجاد اصطکاک بین تارهای مو سبب بوجود آمدن الکتریسیته می‌گردد. برای حل این مسئله بهترین راهکار استفاده از کاندیشنر موی فر است.

کمک به رفع یا کاهش موخوره

درصورتی که موها به درستی آبرسانی و تغذیه نشوند بعد از مدتی با شکنندگی و خشکی آن‌ها روبر خواهید شد. در این شرایط نیز انتهای مو دچار موخوره مو خواهد شد. این عارضه ضمن جلوگیری از رشد موها، ظاهر مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با استفاده از کاندیشنر مو فر شما می‌توانید انتهای مو را صاف و موخوره را از بین ببرید.

کاندیشنر موی فر کنترل موها را ساده‌تر می‌کند

در اغلب مواقع بعد از شستشوی موهای فر با استفاده از شامپو، مو دچار وزی می‌شود. در این حالت کنترل مو سخت است. درصورتی که به دنبال راهکاری بدون دردسر برای کاهش وزی مو هستید، کاندیشنر مو فر بهترین انتخاب است. شما بسته به نوع و حالت موهایتان امکان استفاده از کاندیشنرهای عادی یا عمیق را دارید. انواع کاندیشنر موهای فر به تغذیه عمیق موها، کنترل راحت‌تر مو و کاهش وزی مو فر کمک می‌کنند.

جلوگیری از شکستن موها با بهترین کاندیشنر مو

بهترین کاندیشنر مو با حفاظت از مو و پوست سر و حفظ رطوبت مو باعث بهتر شانه شدن موها می‌شود. استفاده از این محصول و شانه کردن مو فر با شانه دندانه درشت و یا شانه چوبی می‌تواند به قوی‌تر شدن موها و حفظ حالت آن‌ها کمک کند.

درنهایت شما مشاهده می‌کنید که موهایتان کمتر از گذشته دچار شکستگی می‌شود. این محصول به حفظ سلامت مو وجلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند.

همین حالا خرید کن....

حفاظت موها در برابر آسیب‌های شیمیایی

موها همواره در معرض صدمات و آسیب‌های مختلفی است. از بد شانه کردن تا رنگ کردن مو و حتی استفاده بی‌رویه از ژل حالت دهنده مو فر همگی سبب آسیب دیدگی موها می‌شوند.

کاندیشنر مو فر با ایجاد سپری روی موها از آن‌ها در برابر آسیب و گرمای ناخواسته ناشی از مواد شیمیایی محافظت می‌کند.

روش استفاده از کاندیشنر مو چیست؟

شاید بسیاری از افراد به علت آنکه روش استفاده از کاندیشنر مو فر را نمی‌دانند، اشتباهات زیادی در استفاده از آن داشته باشند. بدین سبب در ادامه شما را با روش استفاده از کاندیشنر مو فر آشنا می‌کنیم:

  • نرم کننده یا کاندیشنر مو باید براساس موی سر انتخاب شود.
  • بعد از شامپو موها باید به خوبی آبکشی شوند تا باقی مانده شامپو از بین موها پاک شود.
  • در زمان استفاده از کاندیشنر موی فر برای جذب بهتر باید آب اضافی را بگیرید.
  • روش استفاده از کاندیشنر مو فر بدین‌گونه است که مقداری از آن را در کف دست بریزید و دست‌ها را بهم بمالید. سپس رو تارهای مو به آهستگی کاندیشنر را ماساژ دهید.
  • به هیچ وجه کاندیشنر را روی پوست سر ماساژ ندهید؛ چراکه موجب سست شدن ریشه مو می‌گردد. تنها از این محصول روی ساقه و نوک موها استفاده کنید.
  • بقایای زیاد کاندیشنر روی موها باعث مات و کدر شدن موها می‌شود.

در روش استفاده از کاندیشنر مو فر درصورتی که بعد از استفاده از این محصول احساس سنگینی روی موها داشتید، باید به دنبال علت آن باشید:

  • نحوه استفاده از کاندیشنر موی فر به درستی انجام نشده است.
  • آبکشی موها به خوبی انجام نشده است.
  • کاندیشنر انتخابی با موی سر سازگاری ندارد.
  • میزان مصرف این محصول بیش از حد نیاز بوده است.

انواع کاندیشنر موی فر

دو دسته کاندیشنر مو فر در بازار وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

کاندیشنر مو Rinse out

کاندیشنر مو Rinse out

این مدل حالت دهنده مو باید بعد از استفاده از شامپو مخصوص موهای فر استفاده شود و نیاز به شستشو دارند. موهای خشک و زبر به دلیل آسیب دیدن سطح کوتیکول مو نیاز به حالت‌دهنده‌های قوی جهت نفوذ در کوتیکول دارند.

مقدار کمی از این حالت دهنده به دلیل شستشو روی مو باقی می‌ماند. کاندیشنر موی rinse out دارای هویت کاربری ماندن به مقداری کم روی موهاست؛ از این‌رو در شستشوی آن نباید زیاده‌روی کرد. اغلب آرایشگران از این کاندیشنر مو حرفه‌ای استفاده می‌کنند.

کاندیشنر Leave on

کاندیشنر Leave on

این مدل کاندیشنر موی فر بعد از استفاده نیازی به شستشو ندارد و تا حمام بعدی و زدن شامپو روی مو باقی می‌ماند. کاندیشنر Leave on برعکس مدل قبلی، به سبب عدم شستشو کاملا روی موها باقی مانده و نوعی روتین موی فر بعد از حمام است که ترمیم بافت موی صدمه دیده را به دنبال دارد.

فرق کاندیشنر و ماسک مو چیست؟

مهم‌ترین فرق کاندیشنر و ماسک مو فر، در کاربرد آن‌هاست. نرم کننده یا کاندیشنر موی فر باعث لطافت و نرمی تارهای مو می‌شود. اما ماسک مو بدون سولفات قوی‌تر و با کارایی بیشتری است و برای ترمیم، تغذیه تارهای مو و همچنین آبرسانی مو استفاده می‌شود.

کاندیشنر ارگانیک مو چیست؟

بهترین کاندیشنر مو مطابق با مواد طبیعی برای مراقبت مو تهیه شده است. استفاده راحت، ساده شانه کردن، پوشش کل مو، حالت دهی، نرمی و ابریشمی و بازیابی درخشش طبیعی مو از فواید بهترین کاندیشنر مو فر است. کاندیشنر مو مرغوب بهترین احیاکننده مو است.

زمان استفاده از کاندیشنر مو چقدر است؟

مدت زمان استفاده از بهترین کاندیشنر مو 3 الی 5 دقیقه است. درصورتی که ماسک مو باید 15 تا 20 دقیقه روی مو باقی بماند تا تاثیر خود را نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *