مطالب آموزشی نگهداری و مراقبت برای مو فرفری ها

مراقبت از مو فر و معرفی 15 روش نگهداری آن

مراقبت از مو فر و معرفی بهترین روش های نگهداری آن

اگر مو فرفری دارید حتما یکی از دغدغه‌های اصلی شما مراقبت از مو فر و خشک برای خوش حالت شدن موی فر است. با وجود اینکه مو فرفری زیبا و جذاب بوده اما روتین مراقبت بعد از فر دائم مو کمی دشوار می‌باشد. اگر به صورت اصولی و به روش صحیح مراقبت های بعد از فر دائم در خانه همانند استفاده از شانه مخصوص موهای فر، ماسک مو برای موهای فر و در حالت کلی محصولات مراقبت از موی فر و نکات مهم آن، رعایت نشود وز مو بیشتر خواهد شد.

فهرست مطالب

از این‌رو رعایت مراقبت بعد از فر كردن مو و مراقبت بعد از فر شش ماهه برای داشتن موهایی سالم، زیبا و درخشان ضروری است. در ادامه این مطلب از  مرکز فر فرفری سنتر به چند ترفند شگفت‌انگیز برای مراقبت از موی فر در خانه و نکات طلایی نگهداری موی فر شده برای خوش حالت شدن موی فر اشاره خواهیم کرد. و به پرسش‌هایی از قبیل چگونه حالت موی فر را حفظ کنیم؟ پاسخ خواهیم داد.

مشاوره رایگان خدمات

مو فر و ترفند شگفت‌انگیز برای مراقبت از موی فر

مراقبت های بعد از فر دائم مو اهمیت زیادی دارند. چراکه مو فرفری بافت متفاوتی نسبت به سایر مو دارد. مو فرفری‌ها به آبرسانی بیشتری نیاز دارند و باید کمتر شسته شوند. برای مراقبت از مو فر باید صبر و حوصله زیادی به خرج داد تا همیشه یک مو فرفری جذاب بمانید. در ادامه به ترفندهای مراقبت از مو فر اشاره کرده‌ایم:

استفاده از شامپو و نرم کننده مخصوص مو فر

استفاده از شامپو و نرم کننده مخصوص مو فر

یکی از مهم‌ترین نکات مزاقبت از مو فر شستشوی مو فر و مراقبتهای بعد از فر دائم مو استفاده از شامپوها و نرم کننده‌هایی است که برای مو فر طراحی شده‌اند. مو فر خشکی بیشتری نسبت به انواع مو دارد و به همین دلیل بیشتر در معرض آسیب‌های محیطی است. بنابراین بهتر است برای مراقبت بعد از فر دائم از شامپوهای مخصوص مو آسیب دیده استفاده شود تا حداقل آسیب به مو وارد گردد. برای مو فرفری از خرید نرم کننده‌هایی که ترکیبات سیلیکونی دارند خودداری نمایید. چراکه این نوع نرم کننده‌ها باعث خشکی و وز مو بیشتر می‌شوند.

بهترین شامپوها و نرم کننده‌ها برای مراقبت از مو فر باید حاوی مواد زیر باشند:

  • آلوئه ورا
  • کراتین
  • شی باتر
  • ابریشم هیدرولیز شده
  • پروتئین‌های حیوانی
  • روغن‌های طبیعی مانند نارگیل، آووکادو و آرگان
  • عصاره‌های گیاهی
  • پروویتامین‌ها و پانتنول
همین حالا خرید کن....

نحوه شامپو زدن مو فر

نکته مهم دیگر در نگهداری و مراقبت از مو فر و مراقبتهای بعد از فر دائم مو این است که نباید هر روز آن را شامپو بزنید. چراکه شستشوی بیش از حد مو با شامپو، فرهای مو را خشک و مات خواهد کرد. بنابراین استفاده از شامپو را تنها به دوبار در هفته محدود کنید. حتی اگر کف سر چربی دارید با شامپوهای فری سولفات 2 بار در هفته مو را بشویید.

نگهداری موی فر شده با روش کوواش

کوواش بدین معنی است که به جای شستشو با شامپو تنها می‌توانید مو را با نرم کننده بشویید. کوواش روزانه مو فر مو را تمیز کرده و شما را تا 3 الی 4 روز از مصرف شامپو بی‌نیاز می‌کند. با این تکنیک رطوبت کافی برای مراقبت از مو فر تامین خواهد شد. اما اگر دچار مشکلات پوستی مانند درماتیت تماسی هستید، کوواش ممکن است برای شما مناسب نباشد. یکی از نکات مهمی که در این تکنیک باید رعایت کنید این است که از مقدار مناسبی از نرم کننده استفاده نمایید.

اگر وزی مو فر یا نرمی بیش از حد آن را تجربه نمایید، نشان دهنده مصرف میزان زیادی از نرم کننده مخصوص مو فر است. تنها چند قطره نرم کننده برای مو فر و حجیم کافیست.

استفاده از بهترین روغن برای موهای فر قبل از حمام از نکات طلایی برای مراقبت از مو فر در خانه

استفاده از بهترین روغن برای موهای فر قبل از حمام از نکات طلایی برای مراقبت از مو فر در خانه

استفاده از بهترین روغن برای موهای فر جهت مراقبت از مو فر مانند روغن بادام، روغن کرچک، روغن مورد، روغن نارگیل، روغن رزماری، روغن آرگان و روغن بابونه تاثیر بسزایی در نرم و لطیف شدن مو دارد. برای خوش حالت شدن موی فر یکی از این روغن‌ها را انتخاب کرده و قبل از حمام، کل مو را به آن آغشته کنید. سپس با کلاه حمام کل مو را پوشانده و با همین کلاه زیر دوش آب گرم بروید تا حرارت آب به تثبیت رطوبت ماسک کمک کند. بعد از این کار چند ثانیه مو را با آب سرد بشویید. آب سرد از وزی مو جلوگیری کرده و یکی از راهکارهای موثر برای مراقبت از مو فر است.

همین حالا خرید کن....

استفاده از آب سرد برای شستشوی مو فرفری

شستشوی مو با آب سرد یکی از نکات مراقبت از موی فر است و از وز مو فر جلوگیری خواهد کرد. با آب سرد کوتیکول مو بسته خواهد شد و رطوبت در مو به خواهد ماند. این کار بعد از استفاده از ماسک مو برای موهای فر بسیار عالی می‌باشد.

نحوه خشک کردن مو فر

نحوه خشک کردن مو فر یکی از بهترین روشهای مراقبت از مو فر و وز

نحوه خشک کردن مو فر یکی از نکات مراقبت از مو فرفری و مراقبت بعد از فر شش ماهه است که اهمیت زیادی دارد. بهترین کار استفاده از تیشرت نخی و دیسپانسر مو فر است. با استفاده از تیشرت نخی آب مو را بگیرید و سپس با دیسپانسر موی کوتاه را خشک نمایید. البته قبل از سشوار از محصولات محافظ حرارتی روی ریشه مو استفاده کرده و حرارت سشوار را بر روی درجه ملایم قرار دهید. با این کار مو کمتر دچار خشکی و موخوره می‌شود.

استفاده از ماسک مو برای موهای فر و محصولات مراقبت از موی فر

استفاده از ماسک مو برای موهای فر و محصولات مراقبت از موی فر

ماسک‌های دارای موادی مانند عسل، روغن نارگیل، موز و آووکادو از بهترین ماسک‌ها برای مو فرفری‌ها هستند. چراکه باعث آبرسانی کامل به مو می‌شوند. از این ماسک‌ها می‌توانید در طول شب استفاده نمایید و در زمان صبح آن را بشویید. توصیه می‌شود یکبار در هفته از ماسک مو برای مو معمولی و دوبار در هفته برای مو بسیار خشک استفاده شود. در حالت کلی استفاده از محصولات مراقبت از موی فر یکی از مراقبتهای بعد از فر دائم مو به شمار می‌رود.

همین حالا خرید کن....
روتین خواب برای مراقبت از مو فر

روتین خواب برای مراقبت از مو فر

خوابیدن به پشت وزن زیادی را به فولیکول مو وارد می‌کند که باعث گره‌خوردگی و وز مو فر خواهد شد. بهترین روش خوابیدن برای مو فرفری‌ها به پهلو یا شکم است. همچنین می‌توانید هنگام خواب از کلاه خواب ساتن استفاده نمایید تا از فر مو محافظت شود. همچنین می‌توانید از ترفند آناناس استفاده نمایید. در این ترفند شب‌ها قبل از خواب مو را بسیار شل در بالاترین نقطه سر جمع کنید.

با این ترفند حلقه‌های فر شما حفظ خواهد شد و به شما کمک کرده تا گیسوان پرحجم‌تری داشته باشید.

فواید روبالشتی ساتن

استفاده از روبالشتی ساتن یکی از مراقبت های بعد از فر دائم مو

اگر با مشکل گره خوردگی اول صبح مو فر درگیر هستید یک رو بالشتی ساتن یا ابریشم تهیه کنید. مو فر روی چنین روبالشتی‌هایی راحت‌تر سر می‌خورد و در نتیجه کمتر بهم دیگر گره خواهند خورد.

نحوه شانه زدن مو از بهترین راه های مراقبت بعد از فر كردن مو

نحوه شانه زدن مو از بهترین راه های مراقبت بعد از فر كردن مو

زمانی که مو را از پایین به بالا شانه کنید، به جای اینکه تمام گره‌های مو را از بالا به پایین ببرید، هر گره را جداگانه و به آرامی باز می‌کنید. به همین دلیل شانه به راحتی از مو به سمت پایین می‌آید. از طرفی استفاده از شانه مخصوص موهای فر یکی دیگر از مراقبت های بعد از فر دائم است.

همین حالا خرید کن....

استفاده از شانه دندانه پهن برای روتین مراقبت از مو فر

برای شانه زدن مو فر در ابتدا با انگشتان به آرامی رشته‌های مو را جدا کنید و سپس از شانه دندانه پهن استفاده نمایید. به هیچ عنوان شانه مو را از ریشه شروع نکنید. چراکه این کار باعث شکستگی تارهای مو می‌شود و این نکته از اصول بسیار مهم در مراقبت از مو فر است. برای شانه مو فر دائم از انتهای مو شروع و به سمت ریشه حرکت نمایید. به طور مرتب مو فر را شانه نزنید.

چراکه شانه زدن مو فر به طور دائم انتهای مو را دوشاخه می‌کند و شما را دچار موخوره خواهد کرد. تاثیر برس و شانه بر مو شما مانند آب در هاون کوبیدن است. هرچه برای صاف‌تر شدن مو بیشتر برس بکشید، تنها آنها را گره‌ خورده‌تر می‌کنید.

استفاده از ژل و کرم برای خوش حالت شدن موی فر

استفاده از ژل و کرم برای خوش حالت شدن موی فر

چگونه موهای فر را زیبا کنیم؟ ژل‌ها و کرم‌های بسیاری برای حالت دهی به مو فرفری طراحی شده‌اند و می‌توانند بدون اینکه بیش از حد مو را خشک سازند، آنها را زیبا و خوش حالت کنند. اگر مو زبر و خشنی دارید از سرم‌های مو سیلیکونی استفاده نمایید. برای رعایت نکات مراقبت از مو فر لازم است تا سرم را قبل از برس کشیدن یا حالت دادن مو بر روی مو اسپری کنید. تنها مقدار کمی از سرم برای کل مو کافیست و لازم نیست اسپری را روی کل مو خالی کنید.

همین حالا خرید کن....

استفاده از سرم ضد وز روی کل مو

سرم ضد وز می‌تواند به لطافت مو شما کمک کند و باعث از بین رفتن موخوره بعد از دوش گرفتن یا سشوار کشیدن مو شود. با این حال اثر بخشی سرم‌های ضد وز به زودی پدیدار نمی‌شوند و نباید از این محصولات مراقبت از مو فر انتظار معجزه داشته باشید. برای استفاده از سرم ضد وز تنها کافیست به اندازه یک سکه سرم ضد وز را کف دست‌هایتان بریزید و به طور یکنواخت روی تمام مو سر بکشید تا نرم و لطیف شوند.

کمتر رنگ کردن مو فر از نکات کلیدی مراقبت از مو فر

یکی از مزیت‌های مو فر این است که بیشتر از مو صاف، رنگ مو را نگه میدارد. بنابراین به دفعات کمتری برای ترمیم رنگ مو و رنگ کردن ریشه مو نیاز است. برای مراقبت از مو فر تنها هر 6 الی 10 هفته یکبار ریشه مو را رنگ کنید و برای لایت مو فر هر 10 تا 14 هفته یکبار به آرایشگاه مراجعه نمایید. یکی از نکات مراقبت مو فر این است که نزد افراد ماهر و حرفه‌ای، رنگ و دکلره مو فر را انجام دهید. چراکه در صورت عدم تخصص، رنگ مو باعث خشکی و زبری مو فرفری خواهد شد.

کوتاه کردن مو فر از بهترین روشهای مراقبت از مو فر و وز

برای مراقبت از مو فر باید در زمانهای معینی مو را کوتاه کنید. البته برای کوتاهی مو فر تنها باید به مراکز تخصصی مو فرفری‌ها مراجعه کنید تا فر مو شما خراب نشود.

پروتئین تراپی مو فر

با پروتئین تراپی و کراتینه مو فر می‌توانید کراتین و پروتئین از دست رفته را به مو خود برگردانید و بازسازی حلقه‌های فر را انجام دهید. این مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین نکات مراقبت از مو فر دانست.

چگونه حالت موی فر را حفظ کنیم؟

برای اینکار حتما از نرم کننده استفاده کنید و بعد از حمام از سرم یا کریستال مو استفاده نمایید. همچنین حتما فرهای مو را با دیسپانسر خشک کنید تا حالت فر مو حفظ شود.

چگونه مو فر را کوتاه کنیم؟

برای کوتاهی مو فر نباید مو خیس شود. به همین جهت بهتر است این کار توسط افراد متخصص انجام گردد.

آیا محصولات مو فر تاثیری در خوش حالت شدن موی فر دارند؟

با استفاده از محصولات مراقبت از مو فر نه تنها مو خوش حالت‌تر شده بلکه مو فر سالم‌تر و درخشان‌تر خواهد ماند.

چه راه‌هایی برای جلوگیری از ایجاد موخوره در مو فر وجود دارد؟

از آنجایی که مو فرفری بیشتر از مو معمولی خشک است باید مراقبت‌ از مو فر بیشتری انجام داد تا دچار موخوره نشود. برای مثال قبل از شانه مو فر باید با یک شانه دندانه درشت، گره‌های مو را باز کرد. افراد دارای مو فر نباید مو را دم اسبی یا گوجه‌ای ببندند و همچنین استفاده از سشوار را باید محدود کنند. هر 2 تا 3 ماه یکبار باید مو کوتاه شود تا قسمت‌های خشک و آسیب دیده انتهای مو از بین برود.

مو را را به شکل خیس شانه کنیم یا خشک؟

برای شانه کردن مو فر بهتر است مو خیس باشد یا به مو نرم کننده بدون شستشو بزنید و سپس شانه کنید.

چه روغن‌هایی برای حفظ رطوبت مو فر مناسب هستند؟

روغن‌های نارگیل، زیتون، آووکادو، آرگان، کرچک برای حفظ رطوبت مو فر و مزاثبت از مو فر مناسب هستند.

بهتر است از چه حوله‌ای برای خشک کردن مو فر استفاده شود؟

برای مراقبت از مو فر پیشنهاد می‌شود از یک حوله نخی برای خشکی فرفری‌ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *